יישור שיניים 

הלבנת שיניים בפתח תקווה
השתלות שיניים ביום אחד ושיקום הפה דר נאסר אדהם
השתלת שיניים-שתלים דנטליים
השתלת שיניים-שתלים דנטליים
השתלת שיניים-שתלים דנטליים

יישור שיניים

יישור שיניים  או אורתודנטיה הוא תחום  ברפואת שיניים העוסק באבחון, מניעה וטיפול בשיניים, לסתות עם מראה אסתטי וצורת שיניים לא ישרות. טיפול אורתודונטי נועד לשפר את המראה, התפקוד ובריאות הפה של המטופלים על ידי תיקון כל אי סדרים דנטליים.

הטיפולים האורתודונטיים הנפוצים ביותר כוללים שימוש בגשר, שהן תושבת מתכת המחוברת לשיניים ומחוברת באמצעות חוטים מיוחדים. הגשר מפעיל לחץ עדין על השיניים, ומעביר אותו בהדרגה למקומן הנכון. לעתים קרובות לובשים את הגשר למשך שנה עד שלוש שנים, בהתאם לחומרת בעיית השיניים.

בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בטיפול האורתודונטי, לרבות שימוש בגשר שקוף , כמו אינוויזליין. פלטות שקופות דומות לפלטה מסורתית, אך הפלטה עשויה מחומר קרמי שקוף שפחות גלוי ממתכת. מיישרים שקופים הם גשרים ניתנים להסרה בהתאמה אישית המעבירים בהדרגה את השיניים למצב יותר אסתטי ויפה.

טיפול אורתודונטי יכול להועיל לאנשים בכל הגילאים, אם כי הוא נעשה לרוב בגיל ההתבגרות, כאשר השיניים והלסתות עדיין מתפתחות. עם זאת, מבוגרים רבים פונים גם לטיפול יישור שיניים כדי לשפר את בריאות השיניים והמראה שלהם.

בנוסף לשיפור מראה השיניים, לטיפול אורתודונטי יכולים להיות גם יתרונות בריאותיים חשובים. שיניים לא מיושרות עלולות להקשות על ניקוי נכון של השיניים, מה שעלול להוביל לעששת ולמחלות חניכיים. טיפול אורתודונטי יכול גם לתקן בעיות נשיכה שעלולות להוביל לקשיים בדיבור, כאבי לסת ובעיות נוספות.

אם אתם שוקלים טיפול יישור שיניים, חשוב לבחור אורתודנט מנוסה ומוסמך שיוכל להעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר. האורתודנט שלך יעריך את בריאות השיניים שלך ויבנה תוכנית טיפול מותאמת אישית המותאמת לצרכים האישיים שלך.

לסיכום, יישור שיניים הוא תחום מיוחד של רפואת שיניים שיכול לעזור לשפר את המראה, התפקוד ובריאות הפה של מטופלים עם שיניים, לסתות ודפוסי נשיכה לא מתאימים. עם ההתקדמות הרבה בטיפול יישור שיניים, יש כיום יותר אפשרויות מתמיד עבור אנשים המבקשים לשפר את בריאות השיניים ואת המראה שלהם.